Görme Engelliler

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü

 

Yüksel Arslan

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü

            1970 yılında Çanakkale’nin Bayramiç İlçesinde doğan Yüksel Arslan, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına özel sektörde başlayan ARSLAN 1994 yılında Zonguldak Çaycuma Pansiyonlu Merkez Orta Okulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak atandı. Askerlik hizmetini kısa dönem olarak tamamladıktan sonra 1996 yılında Çaycuma Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı, 1997 yılında aynı okulun Müdür Başyardımcısı,  2004 yılında aynı okulun Müdürü ve 2009 Yılında Sivas Zara İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 

 2012 yılında Şırnak Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen ARSLAN, bu görevleri sırasında birçok kamu ve STK’ların yönetim ve denetim kurullarında bulundu. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Projelerinde yönetici ve yararlanıcı olarak görev aldı. Bakanlığımızca düzenlenen birçok seminer, kurs ve şura çalışmalarına katıldı. Çeşitli Federasyonlara bağlı Ulusal Hakem ve İl Hakemi olarak görevlerde bulundu

 20 Mart 2014 tarihinde Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yüksel Arslan daha sonra Antalya Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştır. Yüksel Arslan evli ve iki çocuk babasıdır.